Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

MÜZED ÜYE VE DOSTLARINA

Sayı       : 2020/04

Konu     : MÜZED Üyelerine yazı

19.05.2020

Müzik Eğitimcileri Derneğinin Değerli Üyeleri ve Dostları,

Kovid 19 adlı uluslararası salgına karşı yürütülen savaşım içinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyoruz. Başkomutanımız, Başöğretmenimiz  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ulusal Kurtuluş Savaşımızın karargâhı Türkiye Büyük Millet Meclis’ini kurmak ve bağımsızlık savaşımızı Anadolu’da örgütlemek üzere 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 101. yılı kutlu olsun. Değerli üyelerimizin, dostlarımızın, ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı bu hafta sonu tamamlanıyor. Tüm üyelerimizin ve dostlarımızın Ramazan (Şeker) Bayramını şimdiden kutlarız.

Kovid 19 salgınının ülkemizde de bir tehlike olarak belirdiği günlerde devletimizin aldığı kararlara ve önlemlere uygun olarak MÜZED Merkez Yönetim Kurulumuz 13 Mart 2020 tarihli kararıyla toplu dernek ve müzik etkinliklerini ertelemişti. Derneğimizde yapılmakta olan orkestra, topluluk, koro, toplantı, konferans, söyleşi, dinleti, çalıştay, üye kahvaltısı, muzik atölyeleri vb. etkinliklerin tamamı bu kararımız doğrultusunda ve salgınla savaşımın ülkemizdeki seyrine bağlı olarak ertelenmiştir; yapılamamaktadır.

İnanıyoruz ki gerek ülkemiz ve gerekse dünya halkları, koronavirüse karşı yürütülen savaşımı kesinlikle kazanacaktır ve bunun ipuçları görülmeye başlamıştır. Ancak bilim insanlarımızın da vurguladığı gibi önümüzde hâlâ alınacak önlemleri kararlılıkla uygulamamız gereken ve sonrasında da yeni duruma uygun yaşam düzeninin kurulması gereken bir süreç bulunmaktadır. Dernek etkinliklerinde yeniden birlikte olacağımız günler uzak değildir.

Değerli üye ve dostlarımız, koşullar gereği dernek binamızı uzunca bir süredir açamasak bile binamızın kira, stopaj, apartman yönetimi, telefon, internet abonelikleri ve diğer bazı giderleri dernek saymanlığımızca ödenmektedir. Bu durumun daha uzunca bir süre devam edeceği bir gerçeklik olduğuna göre önümüzdeki ayların giderlerinin ödenmesinde derneğimiz zorlanacaktır.

MÜZED müzik öğretmenlerinin kendi elleriyle, emeğiyle yarattığı yirmibirinci yılına ulaşmış bir dernektir. Ve elbette bu sorunları kendi birikimiyle aşacaktır.

Sizlerden ricamız bu süreçte ödentilerin ödenmesi yoluyla derneğe omuz vermenizdir. Ödenti borcu miktarını muzediletisim@gmail.com veya bilgi@muzed.org.tr e-posta adreslerinden birine ileti göndererek öğrenebilirsiniz. İsteyen arkadaşlarımız ayrıca bağışta da bulunabilirler. Üyelik ödentileri ve bağışlar derneğin T.C. Ziraat Bankası Ankara Bakanlıklar Şubesindeki 3668994 5001 numaralı hesabına (Şube kodu: 1133 Bakanlıklar/ANKARA) (IBAN NO: TR 760001001133036689945001) yatırılmalıdır.

İçinden geçtiğimiz bu süreçte siz değerli üyelerimizin ve dostlarımızın derneğimizin bu çağrısına gereken duyarlılığı göstereceği inancıyla Merkez Yönetim Kurulumuz adına içten selamlarımızı, sağlık esenlik ve başarı dileklerimizi iletirim.

Refik SAYDAM

Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Başkan

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN!

DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN VE TÜM ÇALIŞANLARIN 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN!