Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

KÖY ENSTİTÜLERİNİN AÇILIŞININ 82. YILINDA MÜZED ANKARA MANDOLİN TOPLULUĞU DİNLETİSİ

Türk eğitim ve aydınlanma tarihinde derin izler bırakan, aynı zamanda geleceğe de ışık tutan Köy Entitülerinin 82 açılış yılında bütün yurtta törenler, konferanslar, etkinlikler yapıldı.

Bu etkinliklerden biri de 16 Nisan 2022 Cumartesi günü Ankara’da Çankaya Çiğdem Mahallesinde, Çankaya Belediyesi Hasan Âli Yücel Çankaya Evinde saat 14:00-16:00 arasında gerçekleştirildi.

Etkinliğin başlangıcında Çiğdem Mahallesi Can Yücel Parkı içinde Çankaya Evi’ne “Hasan Âli Yücel” adı verildi.

Etkinlikte, Cılavuz Köy Enstitüsü mezunu Perihan Akçam, Çankaya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ethem Torunoğlu ile Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Çiğdemim Derneği adına konuşmalar yapıldı. Köy Enstitülerinin Türk Eğitim Sistemi içindeki yeri ve önemi vurgulandı. Çankaya Çiğdem Mahallesinde bulunan Hasan Âli Yücel Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, Hasan Âli Yücel’in eğitimci kişiliğini dile getiren şiirler okudular, konuşmalar yaptılar. Müzik ve dans etkinlikleri sergilendi.

Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Ankara Mandolin Topluluğu da bu etkinlik içinde bir dinleti gerçekleştirdi. Çok sayıda Ankaralı yurttaşın izlediği dinleti ve etkinlik, beğeni kazandı.