Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

Basın Duyurusu: ÇANKAYA BELEDİYESİ – MÜZİK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (MÜZED) EĞİTİM MÜZİĞİ GENÇLİK ŞARKILARI BESTE YARIŞMASI SONUÇLANDI

23.03.2018

“Müzik eğitimcilerimizi ve bestecilerimizi eğitim müziği gençlik  şarkıları alanında yapıtlar vermeye özendirmek, eğitim müziği dağarcığımıza yeni yapıtlar kazandırmak; gençliğimizin ve toplumumuzun eğitim müziği gençlik şarkıları yoluyla müzik sanatına ilgisini geliştirmek, yurt ve Atatürk sevgisini pekiştirmek; çevre bilinci alanında duyarlılıklarını artırmak” amaçlarıyla Çankaya Belediyesi  Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) işbirliğinde düzenlenen Eğitim Müziği Gençlik Şarkıları Beste Yarışması sonuçlandı.  Son başvuru tarihi 1 Mart 2018 günü tamamlanan yarışmaya toplam 35 yapıtın gönderildiği görüldü. Yarışmanın Seçici Kurulunda Prof. Suna ÇEVİK, Prof. Ülkü ÖZGÜR, Dr.Öğr.Üy. Salih AYDOĞAN, Dr.Öğr.Üy. Yavuz DURAK, Müz.Eğt. Güneş APAYDIN ve kurumları temsilen Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Nafiz KAYA ile Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Başkanı Refik SAYDAM yer aldılar.

Yarışmada ödül kazanan ve aşağıdaki listede yer alan yapıtlar, 17 Mayıs 2018 Perşembe günü 19:30’da Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde seslendirilecek ve ödüller sahiplerini bulacak. Yarışmaya katılan tüm bestecilerimize, müzik eğitimcilerimize, söz yazarlarımıza içten teşekkürlerimizi sunar, eğitim müziğine olan ilgilerinin devamı dilekleriyle gelecekte de başarılar dileriz.

YARIŞMADA ÖDÜL KAZANAN YAPITLAR

 

DERECE

 

RUMUZ

 

ŞARKI ADI

 

BESTECİ

 

SÖZ YAZARI

1. MYEMB Mustafa Kemal’iz Biz Bahadır Çokamay Murat Kemal Kocaballı
2. SEVDA Atatürk Osman Emir Bayman Murat Kemal Kocaballı
3. NEFES Çankaya Yakup Aksoy Yakup Aksoy
Özendirme ORFEO Ağaç Battal Çam Battal  Çam
Özendirme HAYAL Ata’m Kemal Kocamanoğlu Kemal Kocamanoğlu
Özendirme JBBEÇ Ankara Erkut Çağlak Erkut Çağlak
Özendirme BOLCA Türkiye’m Ziya Ümit Özbakır Ziya Ümit Özbakır