Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

2018-2019 EĞİTİM ÖĞRETİM, KÜLTÜR VE SANAT YILI KUTLU OLSUN! ÜYE VE DOSTLARIMIZI MÜZED TOPLULUKLARINDA GÖREV ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ

SEVGİLİ ÜYELERİMİZ, SEVGİLİ DOSTLARIMIZ,

İlköğretim öncesi, ilköğretim, ortaöğretim ve yüksek öğretim; kültür ve sanat kurumlarında 2018-2019 eğitim, öğretim, kültür ve sanat yılı etkinlikleri için hazırlıklar başladı. Her alanda verimli, başarılı bir yıl olmasını dileriz. Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, sanatçılarımıza, sanatseverlerimize kutlu olsun.

Müzik Eğitimcileri Derneğimiz de yeni eğitim, öğretim, kültür ve sanat yılı için hazırlıklarını sürdürüyor.

SİZLERİ MÜZED TOPLULUKLARINDA GÖREV ALMAYA ÇAĞIRIYORUZ

Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) olarak üyelerimizin, dostlarımızın sanatçı yönünü canlı tutmak, bu alanlarda düzenli çalışmalar yapmak, eğitim ağırlıklı dinletiler gerçekleştirmek amacıyla orkestra, topluluk. koro çalışmalarına önem ve destek veriyoruz. Sizleri ilgi duyduğunuz alanda/alanlarda MÜZED topluluklarında görev almaya, destek vermeye, bu çağrımızı çevrenizdeki dostlarınıza da iletmeye davet ediyoruz. Orkestra, koro ve topluluklara katılma isteğinizi, düsünce ve önerilerinizi derneğimizin bilgi@muzed.org.tr e-posta adresine yazılı olarak veya 0.312.419 0398 numaralı telefonumuza doğrudan iletebilirsiniz.

Yeni eğitim öğretim kültür ve sanat yılı boyunca MÜZED orkestra, koro ve topluluklarında, etkinliklerimizde birlikte olmak dileğiyle tüm üye ve dostlarımıza içten selam, sevgi ve saygılarımızı, başarı dileklerimizi iletiriz.

MÜZİK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (MÜZED) MERKEZ YÖNETİM KURULU

 

 

MÜZED TÜRKİYE MÜZİK ÖĞRETMENLERİ ORKESTRASI

Orkestra, Müzik Eğitimcileri Derneğinin girişimiyle Yakup Kıvrak yönetiminde 2009 yılında kuruldu. Şeflik görevini 2012 yılında Musa Göçmen, 2014 yılında Umut Asil üstlendi. 2015-2018 yılları arasında şeflik görevini orkestra flüt grubu üyesi Mualla Akıncı Yazar yerine getirdi. Orkestramızda yeni dönemde orkestra şefi olarak İlkim Yılmaz görev üstlendi(https://www.ilkimyilmaz.com/bio). MÜZED Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrasını bugünlere getiren değerli şeflerimize en içten teşekkürlerimizi, takdir duygularımızı sunar, İlkim Yılmaz arkadaşımıza görevinde başarılar dileriz.

Üyelerinin çoğunluğu müzik öğretmenlerinden oluşan MÜZED TMÖ Orkestrasının dağarcığında klasik orkesra yapıtları, eğitim müziği çocuk ve gençlik şarkıları, düzenlenmiş Türk halk müziği ve sanat müziği yapıtları yer almaktadır.

İlk yıllarda provalarını Gazi Üniversitesi GEF, GSE Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Prova Salonunda gerçekleştiren MÜZED TMÖ Orkestrası, üç yıl Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesinde çalıştı. 2015’ten bu yana MÜZED salonunda çalışmalarını sürdürmektedir. Orkestra, kuruluşundan bu yana Ankara’da ve il dışında çok sayıda konser vermış, beğeni kazanmıştır. Üyelerimizin ve dostlarımızın keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, yan flüt, mandolin ve diğer orkestra çalgıları dallarında orkestramıza katılımlarını bekliyoruz. Çarşamba akşamları provalarını gerçekleştirecek olan orkestramıza katılacak arkadaşlarımızın Çarşamba öğleden sonrası için son ders saatlerini boş bırakacak biçimde programlarını ayarlamalarını rica ederiz. MÜZED TMÖ Orkestrası, 3 Ekim 2018 Çarşamba akşamı saat 17:00’de yeni dönem çalışmaları için MÜZED Salonunda (Hatay Sokak No: 5/10 Kızılay-ANKARA) toplanacaktır.

İlkim YILMAZ

 

MÜZED TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU

Hasan Eroğlu yönetimindeki MÜZED Türk Halk Müziği Topluluğu

MÜZED THM Topluluğumuza bu alanda deneyimli, istekli üye ve dostlarımızın katılımlarını bekliyoruz. Perşembe akşamları provalarını gerçekleştirecek olan MÜZED THM Topluluğumuza katılacak arkadaşlarımızın Perşembe öğleden sonrası için son ders saatlerini boş bırakacak biçimde programlarını ayarlamalarını rica ederiz. MÜZED THM Topluluğu, 20 Eylül 2018 Perşembe akşamı saat 18:30’da yeni dönem çalışmaları için MÜZED Salonunda (Hatay Sokak No: 5/10 Kızılay-ANKARA) toplanacaktır.

 

MÜZED MUAMMER SUN KOROLARI

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarında çalışmalarını sürdüren MÜZED Muammer Sun Koroları ile ilgili olarak koro yöneticisi Öğr. Gör. Dr. Atilla Çağdaş DEĞER arkadaşımızın duyurusu aşağıdadır:

MÜZED Muammer Sun Koroları “yeni” üye ARAMIYOR.
Olanaksızlıkları güzelleştiren,
karanlığı aydınlatan,
umudu yeşerten gülümseyişlerimizi, bunları yapamadığımız zamanlardaki yalnızlığımızı, çaresizliğimizi paylaşabilecek insanları BEKLİYOR.
Karar sizin, seçim hepimizin.
Koro üyesi başvuru formu “9 Eylül” 2018 tarihinde
sayfamızdan paylaşılacaktır.

MÜZED Muammer Sun Korosu

MÜZED ANKARA MANDOLİN TOPLULUĞU

MÜZED Ankara Mandolin topluluğu, geçtiğimiz yıl MÜZED Salonunda Salı akşamları, müzik öğretmeni ve topluluk üyesi Hülya Sağır yönetiminde çalıştı. Cumhuriyet Dönemi Türk eğitim müziğinde çok önemli bir yeri olan Mandolini işlevsel biçimde yaşatmak, yaygınlaştırmak temel amaçlarımız arasındadır. Mandolin dalında istekli ve deneyimli arkadaşlarımızın topluluğumuza katılımlarını bekliyoruz. MÜZED Ankara Mandolin Topluluğu yeni çalışma yılına ilişkin ayrıntılı bilgiler daha sonra sayfamızdan duyurulacaktır.

MÜZED Ankara Mandolin Topluluğu