Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

MÜZED 20. YIL KONSERİ COŞKUYLA YAPILDI

MÜZİK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ OLARAK 20. KURULUŞ YILIMIZI KUTLADIK

MÜZED 20. Yıl Konseri, 27 Şubat 2019 günü Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi Yaşar Kemal Salonunda coşkuyla gerçekleştirildi.

Başöğretmen Atatürk ve şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ve Halide Zehra Onat yönetiminde seslendirilen İstiklâl Marşı‘nın ardından Dernek Genel Başkanı Refik Saydam MÜZED‘in 20 yıllık gelişimini, mücadelesini görsel sunumlar eşliğinde anlattı. Saydam, dernek kurucularına, tüm emeği geçenlere, salonu tahsis eden Çankaya Belediyesine ve konuklara teşekkür etti.

Konserde Şef İlkim Yılmaz yönetimindeki MÜZED Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrası, Müzik Öğretmeni Halide Zehra Onat yönetimindeki MÜZED Faik Canselen Öğretmenler Korosu ayrı ayrı ve birlikte seçkin yapıtlar seslendirdi. Soprano Ceren Erenler, orkestra konserinde solist olarak görev aldı. Konser dağarcığında geleneksel Türk Halk Müziği ve Sanat Müziğinden düzenlenmiş çoksesli yapıtlar, uluslararası sanat müziğinden seçilmiş yapıtlar ve eğitim müziği şarkılarından, marşlarından düzenlenmiş yapıtlar yer aldı.

Orkestra, koro ve solistimiz, izleyicilerin büyük beğenisini kazandı. Atatürk’ü ve Cumhuriyet’i anlatan yapıtlar başta olmak üzere seslendirilen tüm yapıtlar, salonun koltuklarını ve ayakta durulacak yerlerini tamamen doldurduktan sonra bir bölümü de salon dışına taşan dinleyiciler tarafından uzun uzun alkışlandı. “Türk’üm, doğruyum, çalışkanım…” dizeleriyle başlayan Andımız adlı yapıt, ikinci kez seslendirildi.

Başta orkestra Şefimiz İlkim Yılmaz, Koro Şefimiz Halide Zehra Onat ve solistimiz Ceren Erenler olmak üzere MÜZED Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrasının ve MÜZED Faik Canselen Öğretmenler Korosunun tüm üyelerine, orkestramıza bu yıl katılarak düzeyin yükselmesinde büyük katkısı olan bandocu arkadaşlarımıza, düzenlemelerimizi yapan Murat Öztürk, Yavuz Durak, Selçuk Bilgin ve diğer tüm değerli dostlarımıza, Konser için salonu tahsis eden Çankaya Belediye Başkanı Sayın Alper Taşdelen‘e, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Sayın Şebnem Erol‘a, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinin değerli yöneticilerine, emekçilerine; fotoğraflar için Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Genel Sekreteri Sayın Hamza Şahin‘e ve Sayın Yaşar Muzaffer Ünlü‘ye, sunucumuz ve Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Dr. Meral Mete‘ye; konserimize tüm emeği geçenlere ve bizleri onurlandıran tüm konuklara içten teşekkürlerimizi sunarız.

MÜZİK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (MÜZED) GENEL MERKEZİ