Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

90.YILDA CUMHURİYET KOROSU YİNE BİRARADA

TOBAV koordinasyonunda Allegria Korosu, Kavaklıderem Derneği, MÜZED ve Sevda Cenap And Müzik Vakfı’nca organize edilen etkinlikte şef İbrahim Yazıcı yönetiminde amatör ve profesyonel tüm katılımcılar, müzisyenler, sanatçılar ve halk hep birlikte her birimizin dağarcığındaki marşları ve türkülerimizi söyleyecek. 27 Ekim pazar günü saat 12-13 arasında planlanan bu etkinlik ücretsiz olup katılım 7 den 70 e herkese açıktır. Koroların halkla bir ağızdan coşkuyla seslendirmesi hedeflenen repertuarın marşları: İstiklal Marşı, Gençlik Marşı, Vatan (Mülkiye Marşı), İleri, İzmir’in Dağlarında, Dumlupınar, Bayrağım, Sakarya, Atam, Cumhuriyet, Ata’mız (İzindeyiz), Atatürkçüyüz, Biz Atatürk Gençleriyiz, 10.Yıl Marşı.
Türküleri: İç Anadolu dan Çarşıya Vardım (Kayseri), Karadeniz’den Karadeniz Türküsü, Akdeniz’den Silifke’nin Yoğurdu (İçel), Doğu Anadolu’dan Ağrı Dağından Uçtum (Ağrı),

İç Anadolu’dan Ankara Türküsü.

Ankara İl Millî Eğitim Müdürlüğünün aşağıda örneği bulunan oluru ile, “istekli okulların Cumhuriyet Korosu Konserine katılımlarının uygun olduğu” belirtildi.

Konsere katılım konusunda ayrıntılı bilgiye TOBAV’ın internet sitesinden ve derneğimiz internet sayfasından ulaşabilirsiniz:

http://www.muzed.org.tr/index.php/duyurular/195-90-yil-cumhuriyet-konseri-27-ekim-2013-pazar-guenue-saat-1200de-ankara-anitparkta-yapilacak

90. yil cumhuryet korosu - ankara mll etm mdrl oluru -site_icin_1