Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

KORONAVİRÜSLE SAVAŞIMI KESİNLİKLE KAZANACAĞIZ. EVDE KAL TÜRKİYE!

Sevgili Üyelerimiz ve Sevgili Dostlarımız,

Bütün dünya ülkeleri ve ülkemiz Türkiye bir süredir Koronavirüs salgınıyla savaşıyor.

Ülkemizde bu savaşın karargâhında yorgunluk nedir bilmeyen, şehitler veren ama kararlılıkla başarıya odaklanan yiğit bilim insanlarımız ve sağlık ordumuz var. Şehitlerimizi, yitirdiğimiz tüm canlarımızı saygıyla anıyoruz.

Bu savaşın getirdiği zorunluluklar nedeniyle kentlerimiz, sokaklarımız sessizliğe büründü. İşyerlerimiz evden çalışmayı öne çıkardı. Okullarımız uzaktan eğitime geçti. Öğrencilerimizle sanal ortamlarda, ekranlarda birlikteyiz. Sanat etkinliklerini ekranlardan, bilgisayardan izliyor; kendi sanatsal etkinliklerimizi de aynı kanallardan paylaşıyoruz. Çalgılarımızı evlerimizde çalışıyor, araştırmalarımızı, incelemelerimizi evlerimizde yapıyor, kitaplarımızı evlerimizde okuyoruz. Eğitim ordusu olarak bugünkü görevimiz bilim insanlarımızın, sağlık ordumuzun başarısı için kurallara uymak ve bu örnek tutumumuzla öğrencilerimizin, velilerimizin, halkımızın evde kalmasını öncülük etmektir.

Önceden de sitemizde duyurduğumuz gibi, derneğimiz koronavirüs salgınıyla ilgili olarak bilim insanlarımızın uyarılarını ve devletimizin kararlarını dikkate almış; toplu dernek, müzik etkinlikleri Merkez Yönetim Kurulumuzun 13.03.2020 tarihli kararıyla 2020 Nisan Ayı sonuna kadar ertelenmişti. Ülkemizdeki salgınla savaşımın gelişimine bağlı olarak bu ertelemenin süresi uzatılabilecektir.

Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Onuncu Yıl Söylevi’nde önemle vurguladığı gibi: “Türk Milleti zekidir. Türk Milleti çalışkandır.” Türk Milleti, bilim insanlarımızın, sağlık ordumuzun öncülüğünde koronavirüsle savaşımı kesinlikle kazanacaktır. Okullarımızda, konser salonlarımızda, sokaklarımızda yeniden bir araya gelerek şarkı söyleyeceğimiz, günler uzak değildir. İnsanlık, koronavirüsün üstesinden gelecektir.

Sağlıklı günler için için hepimiz evlerimizde görev başındayız.

EVDE KAL TÜRKİYE!

Refik SAYDAM, Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Başkanı

MÜZED Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrası

MÜZED Muammer Sun Korosu
MÜZED Faik Canselen Öğretmenler Korosu

MÜZED Türk Halk Müziği Topluluğu
MÜZED Ankara Mandolin Topluluğu
MÜZED’i yaratan beş bin kişilik Cumhuriyet Korosu (Ankara Hipodrom, 29 Ekim 1998,
Şef: Süreyya ÇAĞLAR)