Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

MÜZED TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU EKİM AYINDA ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR

Geçmiş yıllarda başarılı konserleriyle dikkat çeken Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Türk Halk Müziği Topluluğu, 2022-2023 çalışma, etkinlik, prova, konser dönemi önümüzdeki Ekim Ayında başlayacak. Müzik Öğretmeni Hasan EROĞLU yönetimindeki çalışmalar, Kızılay Hatay Sokak 5/10 adresindeki MÜZED Salonunda gerçekleştirilecek.

MÜZED THM Topluluğu, önceki koro üyelerinin yanında yeni üyeleri de kabul ediyor. Türk Halk Müziğine gönül vermiş değerli üyelerimizi ve dostlarımızı MÜZED THM Topluluğuna katılmaya, birlikte türkülerle yolculuğa davet ediyoruz.

MÜZED THM Korosuna katılmak için kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi yazarak müzediletisim@gmail.com e-posta adresine göndermenizi veya doğrudan MÜZED yöneticilerini, MÜZED THM Topluluk üyelerini aramanızı bekliyoruz.

MÜZED THM Topluluğu çalışmalarında, konserlerinde buluşmak üzere selam ve başarı dileklerimizi iletiriz.

MÜZED GENEL MERKEZİ, MÜZED THM TOPLULUĞU

Hasan Eroğlu yönetiminde MÜZED THM Topluluğu bir konserinde

MÜZED TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU
Topluluk 2004-2005 Öğretim Müzik Öğretmeni MURTAZA ÇINAR yönetiminde kuruldu. Sonraki yıllarda topluluğun yönetimini sırasıyla Müzik Öğretmeni MEHMET ERKAN EFE, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu sanatçısı HASAN BASRİ DUMLUPINAR ve tekrar Müzik Öğretmeni MURTAZA ÇINAR üstlendi. 2015 yılına kadar düzenli çalışmalar, provalar başarılı konserler gerçekleştiren MÜZED Türk Halk Müziği Topluluğu bu tarihten itibaren çalışmalarına iki yıl ara verdi. 2017’de Müzik Öğretmeni HASAN EROĞLU’nun yöneticilik görevini devralması ve yeni üye katılımlarıyla topluluk yeniden düzenli çalışmalarına, provalarına başladı. İlk konserini 2018 Mayıs ayında “Türkülere Yeniden Merhaba” temasıyla yapan MÜZED THM Topluluğu 2019 yılında da “Türkülerle Anadolu’da Gezintiler” adıyla yeni konserlerine devam etmiştir.


MÜZED Genel Merkezi: Hatay Sokak 5/10 Kızılay- ANKARA
e-posta: muzediletisim@gmail.com

HASAN EROĞLU

1955 Çayırlı (Erzincan) doğumludur. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünü bitirdi. Müzik öğretmenliği yaptığı okullarda ve Halk Eğitimi Merkezlerinde Türk halk müziği toplulukları kurdu ve yönetti. Türk halk müziği koro yarışmalarında katıldığı topluluklarla çok sayıda ödül kazandı Gençlere ve yetişkinlere topluluklar içinde Türk halk müziğini sevdirmek için özverili bir çaba yürüttü. Halen bu uğraşılarını ve 1997 yılında kurduğu Metronom Müzikevinde bağlama derslerini sürdürmektedir.