Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

MÜZED FAİK CANSELEN ÇOKSESLİ ÖĞRETMENLER KOROSU YENİ KATILIMLARLA EKİM AYINDA ÇALIŞMALARINA BAŞLAYACAK

Faik Canselen

Müzik Öğretmeni Halide Zehra ONAT yönetiminde çalışmalarını sürdüren MÜZED Faik Canselen Çoksesli Öğretmenler Korosu, Kovid 19 salgını nedeniyle verdiği zorunlu aranın ardından yeni katılımlarla önümüzdeki Ekim ayından itibaren MÜZED Salonunda çalışmalarına yeniden başlayacak.


MÜZED Faik Canselen Çoksesli Öğretmenler Korosu, Şef SÜREYYA ÇAĞLAR‘ın yönettiği Ankara Valiliği Öğretmenler Çoksesli Korosunun görevinin sonlandırılması sonucu bu koronun üyelerinin yaklaşık 10 yıl süren yeniden bir araya gelme çabalarıyla 2018 Ekim ayında çalışmalarına başladı. Koro üyelerinin gayretiyle süren bu çalışmalar sırasında ortak kararla şeflik görevi, MÜZED üyesi ve MÜZED TMÖ Orkestrasının solistliğini de yapmış olan HALİDE ZEHRA ONAT‘a verildi. MÜZED Genel Başkanı Refik Saydam tarafından şef Halide Zehra Onat’a yapılan, koronun “MÜZED Faik Canselen Öğretmenler Korosu” adını alması ve MÜZED Salonunda çalışması önerisi, koro üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Koro, 2019 Ocak ayından itibaren MÜZED Salonunda çalışmalarını sürdürdü. Bu kısa sürede hem MÜZED Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrasıyla birlikte hem de bağımsız olarak verdiği başarılı konserleriyle tanındı.

Birçok sanat topluluğu gibi MÜZED Faik Canselen Çoksesli Öğretmenler Korosu da Covid 19 salgını nedeniyle çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.

Cumhuriyetimizin seçkin müzik eğitimcilerinden ve bestecilerinden Faik Canselen‘in (1908 Kırklareli – 17 Eylül 2009 İstanbul) adını taşıyan koro her ses grubundan öğretmenlerin ve müzikseverlerin katılımını bekliyor. Koroya katılmak isteyen üyelerimizin ve dostlarımızın bu isteklerini, kişisel ve iletişim bilgilerini ivedilikle muzediletisim@gmail.com e-posta adresine göndermesini veya doğrudan MÜZED yöneticilerini, Koro yönetici ve üyelerini aramalarını bekliyoruz.

Yeni eğitim öğretim ve sanat yılı bütün korolara, topluluklara, orkestralara kutlu olsun.

MÜZED GENEL MERKEZİ

Adres: Hatay Sokak 5/10 Kızılay- ANKARA
e-posta: muzediletisim@gmail.com

Halide Zehra Onat yönetiminde MÜZED Faik Canselen Çoksesli Öğretmenler Korosu


Faik Canselen1956’da Ankara Anafartalar, Gazi Lisesi ve Askerî Muzıka Okulu Karma Korosunun konserinde. (Fotoğraf için koro üyelerinden Göksel Olcaytu’ya teşekkür ederiz.)