Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

MÜZED YÖNETİCİLERİ İSTANBUL’DA ISME (DÜNYA MÜZİK EĞİTİMİ BİRLİĞİ) BAŞKANI VE GENEL SEKRETERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) yöneticileri, ISME 2018 İstanbul 33. Dünya Konferansı hazırlıkları kapsamında ISME (Dünya Müzik Eğitimi Birliği) Başkanı Prof. Dr. Lee Higgins ve ISME Genel Sekreteri Angela Ruggles’ı 4- 6 Mayıs 2015 günleri arasında İstanbul’da konuk etti. Görüşmeler sırasında MÜZED adına Genel Başkan Refik Saydam, Uluslararası İlişkiler Sekreteri Prof. Dr. Uğur Alpagut, Genel Eğitim Sekreteri Prof. Dr. Belir Tecimer ile kongre firması Bros Group yetkilileri hazır bulundu. Görüşmelerde, Türkiye’nin ev sahipliğinde ISME ve MÜZED tarafından İstanbul’da 2018 yılı Temmuz ayında gerçekleştirilecek 33. ISME Dünya Konferansının teması, kongre salonları, ön komisyon çalışmaları, Türk Cumhuriyetlerinin etkin desteğinin ve katılımının sağlanması ve diğer hazırlık konuları ele alındı. 24- 29 Temmuz 2016 tarihinde İskoçya’nın Glasgow Kentinde yapılacak 32. ISME Dünya Konferansının kapanış törenlerinde Türkiye’nin sanat ve müzik yönünden tanıtımıyla 33. ISME İstanbul Dünya Konferansı için bütün dünyada daha etkili bir hazırlık çalışmasının yapılması kararlaştırıldı.
Görüşme ve toplantılar arasında, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ziyaret edildi. Bu görüşmede Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefi Rengim Gökmen ve Doğuş Grup yetkilileri hazır bulundu. TÜRKSOY, Doğuş Grubu ve EMAS Grup konuklar için yemek düzenledi. Konuklarla İstanbul’un bazı tarihî ve kültürel mekânları ziyaret edildi. MÜZED İstanbul Şube Başkanı Selçuk İşcan ve Şube Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hakan Bağcı, TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Fırat Purtaş ve TÜRKSOY Temsilcisi Timur Davletov, bu görüşme ve etkinliklerin bazı bölümlerine katıldılar.

muzed_isme  (1)

Refik Saydam, Angela Ruggless, Prof. Dr. Lee Higgins, Prof. Dr. Belir Tecimer, Prof. Dr. Uğur Alpagut ve Timur Davletov, İstanbul Sultanahmet Meydanında.

muzed_isme  (4)

Prof. Dr. Lee Higgins, Angela Ruggles

ISME yöneticileriyle Kadıköy’de görüşme

Prof.Dr. Fırat Purtaş, ISME 2016- 2018 Başkanı IProf.Dr. Lee Higgins’e TÜRKSOY adına plaket verdi.

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

MÜZED, ISME ve TÜRKSOY temsilcileri ile Brosgroup temsilcisi toplantı sırasında