Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

PROF. KÂMİL BÜLENT BİROL’U KAYBETTİK

Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı emekli öğretim üyesi Prof. Kâmil Bülent Birol’u 30 Aralık 2014 günü tedavi görmekte olduğu İstanbul Baltalimanı Hastanesinde kaybettik. Arkadaşımızın cenazesi 31 Aralık 2014 günü Antalya Uncalı Kent Mezarlığında toprağa verildi.

62 yaşında yaşama gözlerini yuman Kâmil Bülent Birol, Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümünden 1975 yılında mezun oldu. Bir süre orta dereceli okullarda müzik öğretmenliği yapan Birol, Burdur Eğitim Enstitüsünde ve daha sonra Burdur Eğitim Fakültesinde akademik yaşamına başladı. Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu’nun Rektörlüğü döneminde Malatya İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesinde dekanlık ve Müzik Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak görev yaptı. Son görev yeri Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarıydı. Beyin tümörü tanısıyla iki yıl önce Prof. Dr. Gazi Yaşargil ve Prof. Dr. Uğur Türe tarafından ameliyat edilen Birol’un rahatsızlığı bu yıl tekrar nüksetti. Arkadaşımız son iki aydır tedavi altındaydı.

Kâmil Bülent Birol müzik öğretmenlerinin örgütlenmesine de yakın ilgi duydu. MÜZED içinde kararlılıkla yerini aldı. 2010- 2012 yılları arasında MÜZED 6. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Kâmil Bülent Birol’un Gonca Birol Bahar ve Seçil Birol Şevik adında iki kızı ve iki torunu vardır. Kâmil Bülent Birol’a Tanrı’dan rahmet, ailesine, yakınlarına, öğrencilerine, meslektaşlarına başsağlığı dileriz.

Sevgili Kâmil Bülent Birol, senin güleryüzünü, müzik eğitimine ve müzik öğretmenlerinin örgütlenmesine hizmetlerini asla unutmayacağız. Rahat uyu sevgili arkadaşımız.

MÜZED MERKEZ YÖNETİM KURULU