Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

MÜZED ÇOCUK SANAT ATÖLYELERİ YARARINA “ADIM ADIM ANADOLU” FOTOĞRAF SERGİSİ

Merkez Yönetim Kurulu üyemiz Prof. Suna ÇEVİK‘in yönetiminde derneğimiz tarafından Ankara, Bolu, Van ve İstanbul illerinde uygulamaya konulan ve giderek yaygınlaşması hedeflenen “MÜZED ÇOCUK SANAT ATÖLYELERİ” sosyal sorumluluk projemize Türkiye Kalite Derneği (KALDER) Ankara Şubesi, çok önemli bir sanat etkinliğiyle destek oluyor. Fotoğraf Sanatçısı Doç. Dr. Kemal GÖL‘ün “ADIM ADIM ANADOLU” konulu fotoğraf sergisi 2 Kasım 2016 akşamı saat 18:30’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisinde açılıyor. Sergi 14 Kasım günü akşamına kadar açık kalacak. Fotoğraf sergisinin gelirleri MÜZED Çocuk Sanat Atölyelerine bağışlanacak ve sağlanacak olan gelir ile sanata ulaşmakta güçlük çeken yörelerde uygulamaya konulan MÜZED Çocuk Sanat Atölyelerinde sanat eğitimi alan çocuklarımıza çalgı, araç, gereç alınacak.

Bu etkinliğin çok değerli bir de onur konuğu var: Sevgili öğretmenimiz, bestecimiz Prof. Muammer SUN sergi açılışında aramızda olacak.

Serginin açılışında Kaan YÜKSEL‘in piyano eşliğiyle Soprano Ceren ERENLER bir müzik dinletisi gerçekleştirecektir.

MÜZED Merkez Yönetim Kurulu olarak, Çocuk Sanat Atölyeleri projemize sundukları bu anlamlı destek için KALDER Ankara Şubesinin değerli yöneticilerine, fotoğraf sanatçımız Doç. Dr. Kemal GÖL‘e ve sergiye destek olan tüm kurum, kuruluşlara içten teşekkürlerimizi sunarız.

 

KALDER ANKARA ŞUBESİNİN BASIN DUYURUSU:

GELECEĞİN SANATÇILARI ÇOCUK SANAT ATÖLYELERİ’NDEN ÇIKACAK

FOTOĞRAF SANATÇISI DOÇ. DR. KEMAL GÖL, ESERLERİYLE DESTEK OLACAK

Hayatın her alanında kaliteyi hedefleyen Türkiye Kalite Derneği (KalDer),  Müzik Eğitimcileri Derneği’nin (MÜZED) desteğiyle hayata geçirdiği Çocuk Sanat Atölyeleri Projesi’ni daha geniş kitlelere duyurmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Geleceğin mimarı olan çocuklarımızı sanatla buluşturmayı amaçlayan ve her iki sivil toplum kuruluşunun da gayretleriyle başladığı günden bu yana bin 200 çocuğa ulaşan Çocuk Sanat Atölyeleri Projesi, sanatla tanışma imkânı olmayan çocuklara sanat eğitimi fırsatı sunuyor.

Pilot bölge olarak Altındağ’da başlayan zamanla Ankara’da, İstanbul, Van ve Bolu illerine yayılarak büyük ses getiren ve toplumun takdirini kazanan proje, çocukların psikoloji ve davranışlarında olumlu etkiler yaratırken, alternatif eğitim ve kariyer fırsatları da yaratıyor.

Çocuk Sanat Atölyeleri’ne olan desteğini 2016 yılında daha da çoğaltma gayretinde olan KalDer, Kasım ayında açacağı fotoğraf sergisiyle bunu destekliyor. 2013 yılında Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği yararına sergi açan, sanat ve sosyal sorumluluk konusunda duyarlılığıyla tanınan Kadın Doğum Hekimi ve Fotoğraf Sanatçısı Doç. Dr. Kemal Göl, ikinci kez eserlerini çocuklar için sergilemeye hazırlanıyor.

2 Kasım 2016 tarihinde saat 18.30’da Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gerçekleştirilecek açılış kokteylimizi onurlandırmanızı dileriz.

Tarih: 02 Kasım 2016

Saat: 18.30

Yer: Çağdaş Sanatlar Merkezi

 

elektronikdavetiye8   msun

kalder_muzed_sergi_afis-page-001 kalder_muzed_sergi_brosur-page-001