Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

PROF. RAİF GÜLCAN, PROF. SELAHATTİN GÖRSEV VE YRD. DOÇ. SEFAİ ACAY 17 MART 2017 GÜNÜ BOLU AİBÜ’DE ANILDI

Geçmiş yıllarda sonsuzluğa uğurladığımız değerli müzik eğitimcileri, Prof. RAİF GÜLCAN (2009), Prof. SELAHATTİN GÖRSEV ( 2012), Yrd. Doç. SEFAİ ACAY (2016) için, 17 Mart 2017 günü Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından bir anma programı düzenlendi.

Anma programına yitirdiğimiz müzik eğitimcilerinin aileleri, dostları, sevenleri, mesai arkadaşları ve öğrenciler katıldı. Programın sunumu anılan müzik eğitimcilerimizin eski çalışma arkadaşı ve dostu olan Yrd. Doç. Dr. İbrahim Kıbrıs tarafından yapıldı

Programda, Eğitim Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Zekeriya Nartgün, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur Alpagut ve Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dolunay Akgül Barış’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından, vefat etmiş olan eğitimcilerimizin anısına, ailelerine plaket takdiminde bulunuldu.

Öğ. Gör. Taner Duran  tarafından hazırlanan anılan eğitimcilerimizin resimlerinden oluşan slayt gösterisinin ardından, eğitimcilerimizin piyano ve viyola eserlerinden örneklere de yer verilen programda, Prof. Dr. Uğur Alpagut, Yrd. Doç Dr. Yavuz DurakYrd. Doç. Dr. Sadık Yöndem, Yrd. Doç. İsmail Sözen de küçük bir  dinleti sundular.

Program, son olarak, Öğr. Gör. M. Şahin Akıncı yönetimindeki Bölüm Korosunun,  Sefai Acay ve Selahattin Görsev’in koro eserlerinden oluşan dinletisi ile son buldu.

Bolu_anma_toreni_fotolari (2) Bolu_anma_toreni_fotolari (4) Bolu_anma_toreni_fotolari (5) Bolu_anma_toreni_fotolari (8)  Bolu_anma_toreni_fotolari (11) Bolu_anma_toreni_fotolari (12) Bolu_anma_toreni_fotolari (13)

AnmaProgrami

DAVETİYE