Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA
(312) 419 03 98 bilgi@muzed.org.tr

AFYON MÜZİK EĞİTİMİ ÇALIŞTAYINDA MÜZİK EĞİTİMCİLERİ 8. KEZ BİR ARAYA GELDİ

afyon_2014_calistay 12Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen Afyonkarahisar Müzik Eğitimi Çalıştayının sekizincisi müzik öğretmenlerinin, sınıf öğretmenlerinin ve Konservatuvar öğrencilerinin katılımıyla 16- 17 Ekim 2014 tarihlerinde yapıldı.

Afyon İl Millî Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve Konservatuvar Müdürü Doç. Dr. Uğur Türkmen açılış konuşmalarında müzik öğretmenlerinin meslekî gelişimleri açısından çalıştayların önemine vurgu yaptılar. Müzik dinletilerinin ardından eğitimciler ve müzik öğrencileri, iki gün boyunca gerçekleştirilen çalıştayı ilgi ile izlediler,  uygulamalara katıldılar.

Bu etkinlikler içinde Geçen yıl Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında açılan Türkiye’nin en büyük müzik müzesi gezildi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı şimdi 5- 8 Kasım 2014 tarihlerinde yapılacak olan “90. Yıl Müzik Kongresi”ne hazırlanıyor.

Son yıllarda çok önemli etkinlikleri yaşama geçiren Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarının başta Müdür Doç. Dr. Uğur Türkmen olmak üzere değerli yöneticilerini, eğitimci arkadaşlarımızı, öğrencileri, etkinliklere ve müzeye destek veren üniversite yetkililerini, İl yöneticilerini, iş adamlarını, yurttaşları kutlar, bu başarıların devamını dileriz.