Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Genel Merkezi Meşrutiyet Caddesi Hatay Sokak No: 5/ 10 Kızılay- ANKARA

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

BAŞTA BAŞÖĞRETMEN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLMAK ÜZERE TÜRK MİLLÎ EĞİTİMİNE, CUMHURİYET AYDINLANMASINA HİZMET ETMİŞ VE SONSUZLUĞA UĞURLADIĞIMIZ TÜM DEĞERLERİMİZİ, TÜM ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ RAHMETLE, SAYGIYLA ANAR; BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLARIZ.

MÜZİK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (MÜZED) Genel Merkezi

ULU ÖNDER ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANIYORUZ

Sanatkar, toplumda uzun çaba ve çalışmalardan sonra, alnında ışığı ilk duyan insandır.” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Ulusal Kurtuluş Savaşımızın eşsiz Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu, devrimlerimizin önderi Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü sonsuzluğa uğurlayışımızın 84. yılında saygıyla anıyoruz.

“İzindeyiz yüce Ata’m/ Seninle güldü bu güzel vatan/ Devrimlerin yaşayacak/ Şeref sözüdür sen bize inan!”

MÜZİK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (MÜZED) GENEL MERKEZİ

MÜZED İLETİŞİM BİLGİSİ DEĞİŞİKLİĞİ

Müzik Eğitimcileri Derneğinin değerli üyeleri ve dostları,

Derneğimizin e-posta adresi değiştirilmiş, telefonu iptal edilmiştir.

Yeni e-posta adresimiz: [email protected]

([email protected] adresini artık kullanmıyoruz.)

Derneğimizin önceden duyurulan sabit telefonu şu anda kullanılmamaktadır.

Her türlü iletişim için [email protected] e-posta adresini kullanmanızı veya dernek yöneticilerine doğrudan ulaşmanızı rica ediyoruz.


Dernek binamız tüm etkinliklerimiz için açıktır. Değerli üyelerimizin ve dostlarımızın (Yönetici arkadaşlarımızla, topluluk sorumlularımızla iletişim kurarak, derneğin açık bulunduğu saatlerde) etkinliklerimize katılımlarını bekliyoruz.

MÜZİK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (MÜZED) GENEL MERKEZİ

1 KASIM MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ GÜNÜ VE MUSIKÎ MUALLİM MEKTEBİNİN 98. AÇILIŞ YILI ANKARA’DA AÇIKOTURUM VE KONSERLE KUTLANIYOR

99. kuruluş yılını kutladığımız Cumhuriyet Türkiye’sinde, müzik öğretmenliği bölümlerinin, konservatuvarların temeli olan ve Atatürk’ün uzakgörüşlülüğüyle değerli müzikçimiz ve İstiklâl Marşı bestecimiz Osman Zeki Üngör’ün yönetiminde 1924 yılında Ankara’da kurulan Musıkî Muallim Mektebinin açılış günü olan 1 KASIM, 2018 yılından bu yana ülkemizde “MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ GÜNÜ” olarak kutlanıyor.

2022 yılı 1 Kasım Müzik Öğretmenliği Günü, Müzik Eğitimcileri Derneği, Sevda Cenap And Müzik Vakfı ve Ankara Devlet Konservatuvarlılar Derneği tarafından Mamak Belediyesinin katılımı ve desteğiyle;  Musıkî Muallim Mektebinin doğrudan devamı olarak kurulan Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi GSE Bölümü Müzik Anabilim Dalının ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarının katılımlarıyla, Cebeci semtindeki tarihî Musıkî Muallim Mektebi binası salonunda kutlanacak.

1 Kasım 2022 Salı günü saat 17:00’de “Halkın Nitelikli Sanatı Yaşama Hakkı Yönünden Müzik Öğretmenliği” konulu açıkoturumla başlayacak olan kutlama etkinliği, aradan sonra 19:30’da konser ile devam edecek.

Duayen Müzik Eğitimcisi ve MÜZED Onursal Başkanı Prof. Dr. Ali Uçan‘ın yöneteceği açıkoturumda GÜ Gazi Eğitim Fakültesi GSE Bölümü Müzik Eğitimi ABD Başkanı Prof. Dr. Aytekin ALBUZ , Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Genel Sekreteri Pınar ALPAY YÜKSEL, Mamak Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet DÜĞMECİ, HÜ Ankara Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Cenk GÜRAY, ADK-DER Başkan Yardımcısı Prof. Bige Bediz KINIKLI ve MÜZED Genel Başkanı Refik SAYDAM konuşmacı olarak dinleyicilere seslenecek.


Şef Mehmet Efe yönetimindeki Gazi Gençlik Oda Orkestrası, Antik Tınılar Oda Müziği Grubu ( HÜ Ankara Devlet Konservatuvarı) ve
Halide Zehra Onat yönetimindeki MÜZED Faik Canselen Öğretmenler Korosu, repertuvarlarındaki yapıtları seslendirecekler.

1 Kasım Müzik Öğretmenliği Günü Kutlama Etkinliği, TARİHÎ MUSIKÎ MUALLİM MEKTEBİ MUHSİN ERTUĞRUL SAHNESİnde (Talatpaşa Bulv. No: 167 Cebeci/ANKARA adresindeki Mamak Kültür Merkezinde yapılacak.

1 Kasım 2022 Salı Günü Musıkî Muallim Mektebinin kurucusu ve İstiklâl Marşı’mızın bestecisi Osman Zeki ÜNGÖR, İstanbul Üsküdar Karacaahmet Mezarlığındaki kabri başında anılacak. Bu anmaya katılacak kişi ve kuruluşlar, MÜZED İstanbul Şube Başkanı Selçuk İŞCAN başkanlığında Karacaahmet Mezarlığının Şakirin Camiinin bulunduğu giriş kapısında 1 Kasım salı günü saat 11:00‘da toplanacak.

Düzenleyici ve katılımcı kuruluşlar bütün müzik eğitimcilerini ve müzikseverleri 1 Kasım Müzik Öğretmenliği Günü kutlama etkinliğine davet ediyorlar.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN!

TÜRKİYE CUMHURİYETİ MESUT, MUVAFFAK VE MUZAFFER OLACAKTIR.”

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN, DEĞERLİ DOSTLARIMIZIN, BÜYÜK MİLLETİMİZİN CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLARIZ.

MÜZİK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (MÜZED) GENEL MERKEZİ

MÜZED VE MEDİP İŞBİRLİĞİYLE MÜZİK ÖĞRETMENLERİ BULUŞMASI YAPILIYOR. DEĞERLİ ÜYE VE DOSTLARIMIZI BU ÖNEMLİ ETKİNLİĞİMİZE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılına pek çok alanda olduğu gibi müzik, sanat eğitimi alanında da yetersizliklerle, sorunlarla ve elbette umutlarla başladık.

Bugüne kadar olan deneyimlerimiz de göstermiştir ki: sorunlarımızın çözümü, mesleğimizde, alanımızda kazanımlar sağlanması, var olan kazanımlarımızın korunması; yakınmaktan, karamsarlıktan değil meslek topluluğu olarak bir araya gelmemizden, haklarımızı aramamızdan geçmektedir.

Bugün sorunlarımızın çözümü yolunda tutulacak en önemli halka, meslekî örgütlülüğümüzün güçlendirilmesi ve pekiştirilmesidir.

İşte bu çabalara katkı sunmak üzere 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının başında müzik öğretmenleri İnstagram üzerinden canlı olarak da yayımlanacak olan bir buluşma gerçekleştiriyor.

Müzik Eğitimcileri Derneği Genel Merkezi (MÜZED) ile Müzik Eğitimcileri Dayanışma ve İletişim Platformu (MEDİP) tarafından birlikte düzenlenen ve 28 Eylül 2022 Çarşamba akşamı saat 20:30da yapılacak olan toplantının katılım bağlantısı toplantı başlamadan önce MÜZED’in ve MEDİP’in sayfalarından duyurulacaktır.

Değerli dernek üyelerimizi, değerli dostlarımızı, tüm müzik eğitimcilerini İnstagram üzerinden bu önemli buluşmaya katılmaya davet ediyoruz.

İçten sevgilerimizi, saygılarımızı iletir başarılar, esenlikler dileriz.

MÜZİK EĞİTİMCİLERİ DERNEĞİ (MÜZED) GENEL MERKEZİ

MÜZED FAİK CANSELEN ÇOKSESLİ ÖĞRETMENLER KOROSU YENİ KATILIMLARLA EKİM AYINDA ÇALIŞMALARINA BAŞLAYACAK

Faik Canselen

Müzik Öğretmeni Halide Zehra ONAT yönetiminde çalışmalarını sürdüren MÜZED Faik Canselen Çoksesli Öğretmenler Korosu, Kovid 19 salgını nedeniyle verdiği zorunlu aranın ardından yeni katılımlarla önümüzdeki Ekim ayından itibaren MÜZED Salonunda çalışmalarına yeniden başlayacak.


MÜZED Faik Canselen Çoksesli Öğretmenler Korosu, Şef SÜREYYA ÇAĞLAR‘ın yönettiği Ankara Valiliği Öğretmenler Çoksesli Korosunun görevinin sonlandırılması sonucu bu koronun üyelerinin yaklaşık 10 yıl süren yeniden bir araya gelme çabalarıyla 2018 Ekim ayında çalışmalarına başladı. Koro üyelerinin gayretiyle süren bu çalışmalar sırasında ortak kararla şeflik görevi, MÜZED üyesi ve MÜZED TMÖ Orkestrasının solistliğini de yapmış olan HALİDE ZEHRA ONAT‘a verildi. MÜZED Genel Başkanı Refik Saydam tarafından şef Halide Zehra Onat’a yapılan, koronun “MÜZED Faik Canselen Öğretmenler Korosu” adını alması ve MÜZED Salonunda çalışması önerisi, koro üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi.

Koro, 2019 Ocak ayından itibaren MÜZED Salonunda çalışmalarını sürdürdü. Bu kısa sürede hem MÜZED Türkiye Müzik Öğretmenleri Orkestrasıyla birlikte hem de bağımsız olarak verdiği başarılı konserleriyle tanındı.

Birçok sanat topluluğu gibi MÜZED Faik Canselen Çoksesli Öğretmenler Korosu da Covid 19 salgını nedeniyle çalışmalarına ara vermek zorunda kaldı.

Cumhuriyetimizin seçkin müzik eğitimcilerinden ve bestecilerinden Faik Canselen‘in (1908 Kırklareli – 17 Eylül 2009 İstanbul) adını taşıyan koro her ses grubundan öğretmenlerin ve müzikseverlerin katılımını bekliyor. Koroya katılmak isteyen üyelerimizin ve dostlarımızın bu isteklerini, kişisel ve iletişim bilgilerini ivedilikle [email protected] e-posta adresine göndermesini veya doğrudan MÜZED yöneticilerini, Koro yönetici ve üyelerini aramalarını bekliyoruz.

Yeni eğitim öğretim ve sanat yılı bütün korolara, topluluklara, orkestralara kutlu olsun.

MÜZED GENEL MERKEZİ

Adres: Hatay Sokak 5/10 Kızılay- ANKARA
e-posta: [email protected]

Halide Zehra Onat yönetiminde MÜZED Faik Canselen Çoksesli Öğretmenler Korosu


Faik Canselen1956’da Ankara Anafartalar, Gazi Lisesi ve Askerî Muzıka Okulu Karma Korosunun konserinde. (Fotoğraf için koro üyelerinden Göksel Olcaytu’ya teşekkür ederiz.)

MÜZED TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU EKİM AYINDA ÇALIŞMALARINA BAŞLIYOR

Geçmiş yıllarda başarılı konserleriyle dikkat çeken Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Türk Halk Müziği Topluluğu, 2022-2023 çalışma, etkinlik, prova, konser dönemi önümüzdeki Ekim Ayında başlayacak. Müzik Öğretmeni Hasan EROĞLU yönetimindeki çalışmalar, Kızılay Hatay Sokak 5/10 adresindeki MÜZED Salonunda gerçekleştirilecek.

MÜZED THM Topluluğu, önceki koro üyelerinin yanında yeni üyeleri de kabul ediyor. Türk Halk Müziğine gönül vermiş değerli üyelerimizi ve dostlarımızı MÜZED THM Topluluğuna katılmaya, birlikte türkülerle yolculuğa davet ediyoruz.

MÜZED THM Korosuna katılmak için kişisel bilgilerinizi ve iletişim bilgilerinizi yazarak mü[email protected] e-posta adresine göndermenizi veya doğrudan MÜZED yöneticilerini, MÜZED THM Topluluk üyelerini aramanızı bekliyoruz.

MÜZED THM Topluluğu çalışmalarında, konserlerinde buluşmak üzere selam ve başarı dileklerimizi iletiriz.

MÜZED GENEL MERKEZİ, MÜZED THM TOPLULUĞU

Hasan Eroğlu yönetiminde MÜZED THM Topluluğu bir konserinde

MÜZED TÜRK HALK MÜZİĞİ TOPLULUĞU
Topluluk 2004-2005 Öğretim Müzik Öğretmeni MURTAZA ÇINAR yönetiminde kuruldu. Sonraki yıllarda topluluğun yönetimini sırasıyla Müzik Öğretmeni MEHMET ERKAN EFE, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu sanatçısı HASAN BASRİ DUMLUPINAR ve tekrar Müzik Öğretmeni MURTAZA ÇINAR üstlendi. 2015 yılına kadar düzenli çalışmalar, provalar başarılı konserler gerçekleştiren MÜZED Türk Halk Müziği Topluluğu bu tarihten itibaren çalışmalarına iki yıl ara verdi. 2017’de Müzik Öğretmeni HASAN EROĞLU’nun yöneticilik görevini devralması ve yeni üye katılımlarıyla topluluk yeniden düzenli çalışmalarına, provalarına başladı. İlk konserini 2018 Mayıs ayında “Türkülere Yeniden Merhaba” temasıyla yapan MÜZED THM Topluluğu 2019 yılında da “Türkülerle Anadolu’da Gezintiler” adıyla yeni konserlerine devam etmiştir.


MÜZED Genel Merkezi: Hatay Sokak 5/10 Kızılay- ANKARA
e-posta: [email protected]

HASAN EROĞLU

1955 Çayırlı (Erzincan) doğumludur. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Bölümünü bitirdi. Müzik öğretmenliği yaptığı okullarda ve Halk Eğitimi Merkezlerinde Türk halk müziği toplulukları kurdu ve yönetti. Türk halk müziği koro yarışmalarında katıldığı topluluklarla çok sayıda ödül kazandı Gençlere ve yetişkinlere topluluklar içinde Türk halk müziğini sevdirmek için özverili bir çaba yürüttü. Halen bu uğraşılarını ve 1997 yılında kurduğu Metronom Müzikevinde bağlama derslerini sürdürmektedir.

2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI KUTLU OLSUN!

12.09.2022

MÜZED BASIN AÇIKLAMASI:

YENİ DERS YILI SANAT, MÜZİK EĞİTİMİ YÖNÜNDEN YETERSİZLİKLERLE BAŞLIYOR

İlköğretim ve Ortaöğretim kurumlarımız yeni ders yılına bugün başladı. 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı sevgili öğrencilerimize, sevgili öğretmenlerimize ve tüm ulusumuza kutlu olsun.

Göreve yeni atanmış olan genç öğretmenlerimizi de kutlar, mesleğinde üstün başarılar dileriz.

Yeni eğitim öğretim yılı hem umutlarla hem de sorunlarla, sanat, müzik eğitimi yönünden yetersizliklerle başlıyor.

22.480 resmî ilkokulda okuyan 5.122.012 öğrencimiz ve 29.099 resmî anaokulundaki 1.527.0 51 çocuğumuz ne yazık ki yeni ders yılına müzik eğitimcisinden yoksun olarak başlamıştır. Çünkü mevzuata göre ilkokullar için ve anaokulları için müzik öğretmeni norm kadrosu düşünülmemiştir.

Oysa yapılan bilimsel araştırmalar sanatsal yeteneğin büyük ölçüde anaokulunda ve ilkokulda biçimlendiğini, çocuklarımızın müziğe ve sanatın başka dallarına en çok bu çağlarda yönlendirildiğini ortaya koymaktadır. Geçmişte köy enstitülerinin ve ilköğretmen okullarının her sınıfında haftada ikişer saat müzik ve resim dersleri verilmesine karşın bugünkü eğitim fakültelerimizin temeleğitim bölümleri sınıf öğretmenliği ve okul öncesi öğretmenliği ana bilim dallarında bu dersler toplam sekiz yarıyılın yanız bir yarıyılında verilmektedir. Üniversite yaşamı boyunca müzik ve resim derslerinin alındığı tek yarıyıl, ne yazık ki bu derslerin gerektirdiği bilgi ve donanımı kazandırabilmekten çok uzaktır.

2012 yılı öncesinde MÜZED’in girişimleriyle, kamuoyunun haklı talebiyle ilköğretim okullarının 4. ve 5. sınıflarında müzik dersleri müzik dal öğretmenleri tarafından okutulmaya başlanmıştı. Ancak 11 Nisan 2012’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren ve kamuoyuna 4+4+4 kanunu olarak duyurulan 6287 sayılı kanun uyarında ilkokulların eğitim süresi 4 yıla düşürüldü. Bu sürecin devamında 26.07.2014 tarihli 29072 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinin 43 maddesi 3. fıkrasında yapılan değişiklikle ilkokullarda Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi ve Yabancı Dil dersleri dışındaki tüm derslerin sınıf öğretmeni tarafından verilmesi kabul edildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün (dernek olarak dilekçe ile kendilerine başvurumuz sonucunda derneğimize yazılı olarak verdiği bilgiye göre) 25.07.2022 günü itibarıyla resmî ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında toplam 16.211 müzik öğretmeni görev yapmaktadır. Bu sayının 9433’ü ilköğretimde; 6778’i ortaöğretimdedir. Halk Eğitimi merkezlerinde ve yükseköğretim kurumlarında görev yapan müzik öğretmenlerinin sayısı ve bugün okullarımızda ihtiyaç duyulan müzik öğretmeni sayısı derneğimize verilen yanıtta yer alamamıştır.

MEB Örgün Eğitim istatistiklerine göre 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında ortaokullarımızın ve liselerimizin herbirine birer müzik öğretmeni dahi düşmemektetir. Ortaokullar yönünden ortalama 1,77 okula ve 525 öğrenciye bir müzik öğretmeni; liselerimizde ise ortalama olarak 1,36 okula ve 651 öğrenciye bir müzik öğretmeni düşmektedir. 

Okullarımızda hâlen görev yapmakta olan müzik öğretmenlerinin sayısal yetersizliğine rağmen 2022 yılı Eylül ayı başında ataması yapılan 19.969 sözleşmeli öğretmenin sadece 112’si müzik dalındadır. Müzik öğretmenliği yönünden bu atama sayısı, son yılların en düşük atamasıdır. 2022 yılında atanan müzik öğretmeni sayısı, 2021 atamasının %13,86’sı; 2020 atamasının %16,12’si; 2019 atamasının %14,40’ı oranındadır. Müzik eğitimcisi ataması yönünden ne yazık ki eski bakanlardan Sayın Hüseyin Çelik döneminin 2003, 2004 yıllarına geri dönülmüştür.

            1739 sayılı Millî Eğitim Temel Kanunumuz eğitim programlarının, uygulamalarının, aşağıdaki Temel Amaçlara uygun olarak düzenlenmesini hükme bağlamıştır:

Madde 2 – Türk Milli Eğitiminin genel amacı, Türk Milletinin bütün fertlerini (…) 2. Beden, zihin, ahlâk, ruh ve duygu bakımlarından dengeli ve sağlıklı şekilde gelişmiş bir kişiliğe ve karaktere, hür ve bilimsel düşünme gücüne, geniş bir dünya görüşüne sahip, insan haklarına saygılı, kişilik ve teşebbüse değer veren, topluma karşı sorumluluk duyan; yapıcı, yaratıcı ve verimli kişiler olarak yetiştirmek; 3. İlgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek gerekli bilgi, beceri, davranışlar ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle hayata hazırlamak ve onların, kendilerini mutlu kılacak ve toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak”.

Türk Millî Eğitiminin bu temel amaçları, sanat derslerinin de diğer derslerle birlikte dengeli olarak verilmesini, çocuğun gencin, sanatsal gelişiminin önünün açılmasını, eğitim sistemi içinde olanaklar sağlanmasını öngörür.

Ulu Önderimiz ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de önemle vurguladığı gibi “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”

Yeni bir eğitim öğretim yılına başlarken verimli, başarılı, amaçlara uygun bir ders yılının gerçekleşebilmesi için meslek topluluğumuz adına Millî Eğitim Bakanlığımızdan başlıca istemlerimiz şunlardır:

• 2022 yılı tamamlanmadan ihtiyaçlar dikkate alınarak yeni bir öğretmen ataması planlanmalı, müzik dersi öğretmen ataması (en azından) önceki yıllardan geride kalmayacak biçimde dengelenmelidir.

• Öğrencilerimizin sanatsal gelişimi yönünden okullarda açılan destekleme ve yetiştirme kursları içinde müzik dersi de yer almalıdır.

• Bütün eğitim kademelerinde müzik dersleri zorunlu ortak dersler içinde haftada iki saat olarak düzenlenmelidir.

• Bütün eğitim kademelerinde her okula en az bir müzik öğretmeni olmak üzere gereksinmeyi karşılayacak sayıda müzik öğretmeni ataması yapılmalıdır. Müzik dal öğretmeni ilkokulun müzik derslerine sınıf öğretmeniyle birlikte; anaokulunun müzik derslerine de anaokulu öğretmeniyle birlikte girmelidir.

• Okullar müzik odalarıyla, çok amaçlı salonlarla, müzik araç ve gereçleriyle  donatılmalıdır.

• Öğretim programları, demokratik yöntemlerle deneyimli müzik öğretmenlerinin, program, alan uzmanlarının ve alanda görev yapan derneğimizin katılımlarıyla çağın ve ülkemizin gereksinmesine uygun olarak güncellenmelidir. Müzik eğitiminde ulusal birlikteliğin sağlanması için yeniden nitelikli ders kitapları yazdırılmalıdır.

• Bakanlık örgütü içinde müzik, resim ve diğer sanat derslerinin, etkinliklerin, yarışmaların program, eğitimci, yönetici, araç gereç yönünden eşgüdümünü ve gelişimini sağlayacak MEB Güzel Sanatlar Eğitimi Genel Müdürlüğü ivedilikle kurulmalıdır.

Sayın Bakanlığımızın, ilgililerin, kamuoyunun dikkatine saygı ile sunar, bütün yurdumuz için verimli, başarılı bir eğitim öğretim yılı dileriz.

Refik SAYDAM

Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED) Merkez Yönetim Kurulu adına

(Genel Başkan)